Доступність посилання

ТОП новини

Американські видання протестують проти «нападок» Трампа на вільну пресу


The Boston Globe: Таврувати пресу «ворогом народу» є антиамериканським

Понад 330 американських газет вийшли 16 серпня з редакційними статтями на захист свободи преси – у відповідь на нападки президента Дональда Трампа щодо того, що він називає «фальшивими новинами», та його заяву про те, що журналісти є «ворогами» американського народу.

Ініціатором акції виступила газета The Boston Globe, її підтримала впливова загальнонаціональна газета The New York Times, а також низка невеликих регіональних видань – у тому числі в штатах, виграних Трампом на президентських виборах у 2016 році.

Редакція Boston Globe у публікації, розміщеній онлайн 15 серпня, звинувачує Трампа в «постійних нападках на вільну пресу».

«Велич Америки залежить від ролі вільної преси, щоб говорити правду можновладцям, – йдеться в статті The Boston Globe. – Таврувати пресу «ворогом народу» є антиамериканським, оскільки це небезпечно для громадян, це небезпечно для громадянських свобод, які ми поділяємо більше двох століть», – зазначає видання.

У Сент-Луїсі видання Post-Dispatch назвало журналістів «найвірнішими патріотами».

У Чикаго Sun-Times заявляє, що більшість американців розуміють, що Трамп говорить нісенітниці.

Газета Observer у Північній Кароліні висловила сподівання, що Трамп припинить свої напади на медіа-організації, проте зазначає, що не дуже вірять у це.

Видання редакційних статей аналогічна критиці на адресу Трампа з боку громадських діячів щодо проблем свободи преси.

Водночас одне з найбільших видань The Wall Street Journal відмовилося від участі в акції. Заступник редактора видання Джеймс Фріман заявив, що така ініціатива підриває незалежність політики редакційних колегій окремих видань.

Також Фріман наголосив, що Трамп має право на свободу слова в тому ж обсязі, що і ЗМІ, які вступають з ним у полеміку.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG