Доступність посилання

ТОП новини

Трамп заявив про готовність підписати мирну угоду з талібами в Афганістані


Американський президент може підписати таку угоду вже 29 лютого, найближчі два дні він буде з візитом в Індії (на фото індійський робітник монтує банер до приїзду Трампа)
Американський президент може підписати таку угоду вже 29 лютого, найближчі два дні він буде з візитом в Індії (на фото індійський робітник монтує банер до приїзду Трампа)

Президент США Дональд Трамп заявив, що готовий підписати мирну угоду з талібами в Афганістані, якщо буде дотримана домовленість про тимчасове перемир’я.

«Ми думаємо, що вони (таліби – ред.) хочуть угоди. Ми хочемо угоди. І, я думаю, що це починає працювати», – сказав Трамп журналістам перед від’їздом до Індії 23 лютого.

22 лютого в Афганістані набрало чинності часткове перемир’я. Екстремістське угруповання «Талібан», США та Афганістан погодилися «знизити жорстокість» на сім днів. 29 лютого має відбутися підписання мирної угоди між США й талібами.

«Ви знаєте, у нас є певний період ненасильства. Він дотримується півтора дні, тому ми подивимося», – сказав Трамп, додавши, що «після 19 років» війни силам США настав час «повертатися додому».

В Афганістані налічується понад 12 тисяч американських військовослужбовців.

Водночас афганські ЗМІ повідомили, що за останні два дні таліби все ж вчинили кілька невеликих нападів на контрольно-пропускні пункти у провінціях, де працювали афганські сили безпеки.

21 лютого держсекретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати і таліби ведуть переговори про сприяння політичному врегулюванню задля припинення конфлікту в Афганістані і скорочення присутності США в регіоні. Помпео сказав, що в разі дотримання перемир’я США готуються підписати угоду 29 лютого. Таліби підтвердили заплановане цього дня підписання угоди.

XS
SM
MD
LG