Доступність посилання

ТОП новини

Україна чекає ще 100 тисяч тестів для перевірки на COVID-19 – Ляшко


За словами Ляшка, МОЗ також залучає додаткові лабораторії для досліджень

30 березня Україна очікує ще 100 тисяч тестів для діагностики шляхом полімеразної-ланцюгової реакції, заявив на брифінгу заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

При цьому, додав він, наразі немає можливості проводити ПЛР-дослідження в усіх областях.

«Сьогодні очікується поставка ще 100 тисяч тестів для ПЦР-діагностики, і в подальшому очікується близько 20 тисяч наборів, які дозволять провести 2 мільйони досліджень для ПЛР-діагностики. Чи у всіх областях? Ні, ми сьогодні бачимо, що деякі області не можуть проводити дослідження, але до кінця тижня до нас приїде 12 нових ампліфікаторів для ПЛР-діагностики, які будуть розподілені по тих регіонах, де сьогодні застаріле обладнання або відсутня можливість проведення тестування, щоб забезпечити покриття в усіх областях», – заявив він.

Читайте також: Випадків COVID-19 у ЗСУ не зареєстровано – Міноборони​

За словами Ляшка, МОЗ також залучає додаткові лабораторії для досліджень.

«Ми долучаємо до проведення досліджень три пересувні ПЛР-лабораторії, які є в розпорядженні Міністерства оборони, плюс ми долучаємо до цих досліджень приватні лабораторії. Вчора буквально в Києві була зустріч із великою мережею приватних лабораторій, яка готова забрати собі низку досліджень і проводити їх безкоштовно, але на реактивах і ПЛР-системах, які надасть держава. Плюс ми плануємо забезпечити мобільні пункти для забору зразків для ПЛР-досліджень, тому стратегія тестування існує», – запевнив він.

Станом на ранок в Україні зафіксовано 480 випадків коронавірусного захворювання COVID-19, з них 11 летальних. Шестеро людей одужали.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG