Доступність посилання

ТОП новини

У Львівській області на українсько-польському кордоні черг із легкових автомобілів немає – ДПСУ


Українсько-польський кордон, 15 березня 2020 року

У Львівській області на українсько-польському кордоні немає черги з легкових автомобілів, повідомили Радіо Свобода в Державній прикордонній службі України.

Україна випускає з держави всіх громадян, але польська сторона обмежила пересування у зв’язку з коронавірусом. Кордон можуть перетнути лише ті громадяни України, які мають дозвіл на працю, карту поляка і побуту.

«На виїзд з України черга легкових автомобілів відсутня, в черзі близько 300 вантажних засобів. Зі сторони Польщі на в’їзд в Україну є близько 70 транспортних засобів, 400 вантажних і 44 автобуси. Людей із пішого намагаються підсадити на транспортні засоби. Ми пропускаємо всіх громадян України, у нас обмежень немає. Сьогодні з 00:00 16 березня буде діяти обмеження на в’їзд в Україну. Не будуть пропускати іноземців і осіб без громадянства. будуть пропускати осіб з тимчасовим перебуванням, членів їхніх сімей, дипломатичні представництва, не буде застережень для водії вантажного транспорту», – каже Маргарита Вершиніна,помічник начальника Мостиського прикордонного загону.

З 15 березня закриті два з шести пунктів пропуску. Зокрема, не працюють піший перехід у Шегині і пункт у Смільниці. Люди змушені були переїхати на інші пункти пропуску і проситися в автобуси і автомобілі, щоб перетнути кордон.

У пункті пропуску Краковець-Корчова також є кілька осіб, які просять водіїв перевезти їх у Польщу, адже не можуть дістатися у сусідню державу ані потягом, ані автобусом.

«Я не можу поїхати, бо не маю дозволу на працю чи карту побуту, тому не можу відвезти доньку. Зі Львова доїхати у Польщу немає чим: потягів нема, автобусів теж. Їй на роботу, ми привезли її сюди і попросили водія взяти і перевезти через кордон», – каже чоловік зі Львова.

«У нас є офіційне запрошення на роботу, і ми хочемо потрапити в Польщу. Із Запоріжжя замовляли онлайн квитки на автобус, доїхали у Дніпро і нам повідомили, що далі не поїдемо. Нам повернули гроші і ми вийшли. Дісталися до Львова, а звідти на таксі на Краковець. На чотирьох людей заплатили 800 гривень. Тепер тут просимося в машину, щоб підсісти», – розповідає Кирил Гуня.

Зараз на пунктах пропуску утворилися великі черги вантажних автомобілів. Лише на Краківці-Корчовій черга сягає близько 10 кілометрів

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG