Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус: уряд дозволив лікарям обов’язкову госпіталізацію – МОЗ


За новою постановою, медичні установи мають право примусово обстежувати людей, які контактували з хворими або мають симптоми коронавірусної хвороби
За новою постановою, медичні установи мають право примусово обстежувати людей, які контактували з хворими або мають симптоми коронавірусної хвороби

Кабінет міністрів 25 березня затвердив постанову яка дозволяє обов’язкове медичне обстеження і госпіталізацію хворих на COVID-19, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

За повідомленням, документ ініціював міністр охорони здоров’я Ілля Ємець. Він передбачає, що медичні заклади мають право на:

  • обов’язкове медичне обстеження людей, які мають симптоми COVID-19, або тих, які контактували з хворими (якщо вони відмовляються від добровільного обстеження)
  • обов’язкову госпіталізацію таких людей
  • призначення карантину пацієнтам, в яких діагностували COVID-19 і які ухиляються від добровільного лікування

«Крім того, МОЗ має розробити та затвердити порядки обов’язкової госпіталізації осіб, яким встановлено діагноз (або підозру) COVID-19 та які ухиляються від лікування, обстеження та перебування на карантині (самоізоляції) в добровільному порядку, а також обов’язкової самоізоляції осіб, яким встановлено діагноз (або підозру) COVID-19, та їх контактних осіб», – йдеться в заяві.

Охорону громадського порядку на території об’єктів, де триває обов’язкове обстеження, госпіталізація чи карантин, в МОЗ покладають на Національну поліцію та Національну гвардію.

25 березня Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та продовжив карантин до 24 квітня.

Карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції розпочався в Україні 12 березня. Він мав тривати до 3 квітня.

Наразі відомо про 113 підтверджених випадків захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19 в Україні, з них чотири – летальні. Одна людина вже одужала і виписалася з лікарні.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG