Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр: українцям у Криму будуть постачати воду у випадку гуманітарної загрози


Шмигаль: ми не будемо постачати воду для промислових і військових об’єктів
Шмигаль: ми не будемо постачати воду для промислових і військових об’єктів

Українцям в анексованому Росією Криму постачатимуть воду у випадку гуманітарної загрози, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до Кабінету міністрів. Він наголосив, що для промислових і військових об’єктів воду не постачатимуть.

«Ми не будемо постачати воду для промислових і військових об’єктів. Знак оклику. І на цьому ми ставимо крапку. Ми будемо постачати в разі необхідності або гуманітарної загрози українцям воду для господарських потреб, для пиття – хоч цистернами, хоч каністрами, хоч бутлями – ми маємо це забезпечити. Це наш обов’язок перед нашими українцями. Ми не говоримо про відновлення промислового постачання води, ми говорим про наш обов’язок перед українцями в Криму», – сказав прем’єр.

Ввечері 5 березня Шмигаль в ефірі телеканалу «1+1» заявив: «Питання подачі води в окупований Крим. Це не питання торгівлі з окупантом, не питання якогось бізнесу. Це питання гуманітарної відповідальності перед людьми, які живуть в Криму. Припинення подачі води призведе до гуманітарної катастрофи».

Через кілька годин у соціальних мережах він написав: «Ми хотіли би подавати воду нашим громадянам, але не можемо і не маємо технічної змоги робити цього до деокупації півострова та повернення його до складу України».

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році постачання води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють із водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові. Фактична влада Криму регулярно закликає жителів півострова економити воду.

XS
SM
MD
LG