Доступність посилання

ТОП новини

Волкер: Київ робить недостатньо для українців на контрольованих бойовиками територіях


Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер

Український уряд робить недостатньо для співвітчизників, які живуть на контрольованих угрупованнями «ДНР» та «ЛНР» територіях, заявив спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв’ю Радіо Свобода, оприлюдненому 14 вересня. Він також стверджує, що українська влада не має плану реінтеграції територій після завершення збройного конфлікту.

Попередні ідеї з реінтеграції, за його словами, «не мають потужної політичної підтримки, і є мало ознак, що це було б пріоритетом для українського уряду». «Це ганебно тому, що ці люди (що живуть на контрольованих гібридними силами територіях – ред.) пройшли багато чого. Це змушує їх бути дуже незадоволеними урядом України», – відзначив американський дипломат.

Він відзначив, що Київ має співпрацювати з Червоним Хрестом, щоб допомогти отримувати державні пенсії людям старшого віку і людям з обмеженими можливостями для пересування.

В ООН 12 вересня закликали українську владу забезпечити виконання рішення Верховного суду України щодо виплати пенсій як внутрішньо переміщеним особам, так і жителям неконтрольованих урядом територій східної України. «Ми наполегливо закликаємо українську владу забезпечити виконання рішення, що допоможе багатьом людям, які покладаються на ці виплати для забезпечення своїх найважливіших життєвих потреб», – заявила директор європейського бюро Управління верховного комісара ООН у справах біженців Паскаль Моро.

Правозахисна організація Human Rights Watch наприкінці серпня заявляла, що політика Києва щодо пенсіонерів із окупованих бойовиками регіонів дискримінаційна.

Докладніше про це: Постраждалі від війни на Донбасі та окупації Криму: як держава піклується про них

Велика палата Верховного суду України 4 вересня відхилила апеляцію Пенсійного фонду України і визнала незаконною відмову виплачувати пенсії внутрішньо переміщеним особам.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG