Доступність посилання

ТОП новини

Від початку року на Донбасі загинули 29 цивільних – Гуґ


Олександр Гуґ заявляє, що бойовики систематично перешкоджають представникам ОБСЄ здійснювати моніторинг на окупованих територіях

Від початку року і до кінця липня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала 161 жертву військових дій серед цивільного населення на Донбасі. Про це 3 серпня повідомив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Гуґ під час свого виступу скайпом на прес-конференції «Оперативна інформація щодо безпеки в Україні та діяльності СММ ОБСЄ».

«З 1 січня і до липня СММ підтвердило 161 випадок жертв серед цивільного населення. 29 загинули, 132 було поранено», – сказав Гуґ.

Також представник ОБСЄ, який зараз перебуває в Новоазовську, повідомив, що Спеціальна моніторингова місія зафіксувала 400 випадків порушення режиму припинення вогню лише минулої неділі, 29 липня. За весь минулий тиждень ця цифра склала понад чотири тисячі порушень.

Читайте також: «Україна проти Росії: як стягнути збитки за руйнування Криму і Донбасу»

Також Гуґ повідомив про розміщення 57 одиниць озброєння з порушенням лінії відведення: 44 одиниці на окупованих територіях і 13 – на території, підконтрольній українському уряду.

Окремий акцент представник СММ зробив на тому, що підтримувані Росією бойовики чинять перешкоди в роботі спостерігачів ОБСЄ.

«На двох блокпостах тут, неподалік від Новоазовська, ми стикалися з обмеженнями приблизно 40 разів з 26 червня. Далі на схід, ближче до непідконтрольної урядові ділянки кордону між Україною і Росією ситуація була ще гіршою. У невеликому містечку Сєдове, де сьогодні нам із колегами вкотре відмовили у доступі, патрулям місії відмовляють у доступі, починаючи з лютого», – стверджує він.

Російська гібридна агресія проти України почалася навесні 2014 року і частково захопила Донецьку й Луганську області. Унаслідок військових дій на сході України з квітня 2014 року в цьому регіоні загинули понад 10 тисяч людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG