Доступність посилання

ТОП новини

Перший артилерійський підрозділ ЗСУ отримав берети нового зразка


Артилеристи отримали берети нового зразка
Артилеристи отримали берети нового зразка

12 жовтня на оглядовому майданчику Хортиці відбулася урочиста церемонія вручення беретів нового зразка бійцям 55-ї окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ», що базується у Запоріжжі. Це перший артилерійський підрозділ України, що отримує головні убори нового зразка, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Нові берети артилеристів мають червоний колір та прикрашені символічними зображеннями гармат і блискавки, що є символами артилерії. Під час урочистої церемонні їх отримали 300 військовослужбовців 55-ї окремої артбригади.

Начальник управління ракетних військ і артилерії Сергій Мусієнко вручає новий берет командиру бригади Роману Качуру
Начальник управління ракетних військ і артилерії Сергій Мусієнко вручає новий берет командиру бригади Роману Качуру

«Берет кольору вогню символізує жагу до перемоги. Шеврон кольору вогню та диму є шевроном бригади, який теж символізує вогняний дух артилериста, і врешті-решт бажання перемогти у нашій сьогоднішній війні. Яскраво червоний колір притаманний лише артилеристам і символізує вогонь. 55-бригада запроваджує вручення беретів як символу: не просто прийшов і перевдягнувся – берет треба заслужити. Минулого року 55-а окрема артилерійська бригада визнана кращою артилерійською бригадою Збройних сил України. Таким чином, це перший підрозділ, що отримує берети артилеристів», – розповів начальник управління ракетних військ і артилерії, заступник командувача оперативного командування «Схід» Сергій Мусієнко, що брав участь у церемонії вручення нових беретів артилеристам.

Головні убори нового зразка – берети кольору полину – отримали і військовослужбовці підрозділу, що виконує функції охорони 55-ої артбригади.

Під час церемонії військовослужбовці також вшанували хвилиною своїх бойових побратимів, що загинули під час війни на Донбасі.

55-а окрема артбригада – один з найстаріших артилерійських підрозділів України. Його військовослужбовці від самого початку війни на Донбасі беруть участь у бойових діях. У 2018 році бригада отримала почесне найменування «Запорізька Січ».

XS
SM
MD
LG