Доступність посилання

ТОП новини

Конституційний суд визнав незаконним обмеження зарплат держслужбовцям на період карантину


«Скасування чи зміна законом про Державний бюджет України обсягу прав і гарантій та законодавчого регулювання, передбачених у спеціальних законах, суперечить Конституції України»

Конституційний суд України визнав незаконним обмеження зарплат державним службовцям на період карантину.

КСУ вважає неконституційними першу та третю частину статті 29 закону про державний бюджет на 2020 рік.

Там ідеться, що до завершення карантину заробітна плата, грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ (включаючи органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування) нараховуються у розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року.

Таким чином, максимальна зарплата держслужбовців не повинна була перевищувати 47 230 гривень.

«Скасування чи зміна законом про Державний бюджет України обсягу прав і гарантій та законодавчого регулювання, передбачених у спеціальних законах, суперечить Конституції України», – заявили в Конституційному суді.

Там погодилися, що обмеження виплат є допустимим, але за умов воєнного або надзвичайного стану.

Так само Конституційний суд визнав неконституційною статтю 25 закон про зміни до державного бюджету. Вона дозволяла Казначеству безспірно списувати кошти державного бюджету та місцевих бюджетів на підставі рішення суду. У КСУ вважають, що це обмежувало право особи на судовий захист.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG