Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Харкові почав попередній розгляд справи Кернеса


Геннадій Кернес

Дзержинський суд Харкова починає підготовче засідання у справі мера цього міста Геннадія Кернеса, якого звинувачують у викраденні й катуванні активістів місцевого Євромайдану.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, Кернес прибув до суду.

Водночас, як повідомив у Facebook радник міністра внутрішніх справ, народний депутат Антон Геращенко, сьогодні у Києві о 14:00 розпочнеться засідання Вищого спеціалізованого суду, де розглядатиметься клопотання Генеральної прокуратури і потерпілих у справі Кернеса про перенесення слухання в іншу область.

Геращенко стверджує, що постраждалих належним чином не поінформували про проведення судового засідання в Харкові.

«Як з’ясувалося, ні адвокати постраждалих, ні самі постраждалі, не в курсі того, що завтра буде засідання обох судів, оскільки не отримали судових повісток. А про дату і час засідання отримали дані із заяви адвоката Геннадія Кернеса, розтиражованої у мережі інтернет», – написав Геращенко.

Він також заявив: якщо справу Кернеса розглядатимуть у Харкові, процес не буде незалежним.

«Сподіваюся, що… позиція представників Генеральної прокуратури і в Харкові, і в Києві буде однозначною – слухання справи Кернеса не може бути незалежним у суді і в місті, в якому останні дев’ять років поспіль тривала гра в одні ворота. Думаю, що два… судових процеси, які безпосередньо стосуються долі Геннадія Кернеса і майбутнього Харкова, будуть своєрідним тестом для судової системи України та окремих суддів», – написав Геращенко.

2 березня прокуратура заявила, що Кернеса підозрюють у викраденні людини, катуванні, погрозі вбивством. 4 березня в Генпрокуратурі повідомили про намір направити кримінальне провадження з обвинувальним актом до Вищого спеціалізованого суду України для визначення підсудності у справі.

26 березня Генеральна прокуратура України передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно Кернеса і двох його охоронців.

Харківський міський голова Геннадій Кернес заявляв, що кримінальна справа проти нього є сфабрикованою.

XS
SM
MD
LG