Доступність посилання

ТОП новини

Росія: будівельники космодрому «Східний» оголосили голодування


У Росії 26 будівельників космодрому «Східний» починають голодування. Про це російській служба Радіо Свобода повідомив один з його учасників.

Будівельники вимагають виплатити їм борги із заробітної плати, яку їм не платять упродовж кількох місяців. Борг кожного з працівників становить від 100 до 140 тисяч рублів.

У розпорядженні Радіо Свобода є копія заяви, яку працівники направили керівництва, а також у місцеву прокуратуру. У документі йдеться про початок безстрокового голодування з 8 ранку за місцевим часом суботи, 4 квітня. Вона триватиме, як випливає із заяви, «доти, доки не будуть виплачені зароблені гроші».

Борг із зарплати найбільш проблемної з організацій космодрому – компанії «Будіндустрія-С», сягнув 14 мільйонів рублів. 24 березня близько сотні працівників почали страйк. На початку нинішнього тижня влада повідомила про початок виплат, проте з усієї суми надійшли лише півмільйона і гроші знову скінчилися.

Кошти на будівництво, які виділяються з держбюджету, відразу через декількох посередників. У випадку з нинішніми затримками задіяні три компанії, і поки їх керівники не можуть з'ясувати, на якому етапі зникли гроші.

На початку квітня стало відомо, що загальна сума нецільового витрачання коштів на космодромі може сягнути 16 мільярдів рублів. Генеральна прокуратура Росії намагається домогтися відповіді від держкомпанії «Спецбуд» про те, на що пішли ці гроші. Йдеться про аванси та виданих для будівництва між липнем 2013-го і груднем 2014 року.

Копія першої сторінки заяви будівельників. Кадр з мобільного телефону
Копія першої сторінки заяви будівельників. Кадр з мобільного телефону

XS
SM
MD
LG