Доступність посилання

ТОП новини

Японія поки не планує помʼякшувати санкції проти Росії – посол


Посол Японії в Україні Сіґекі Сумі

Уряд Японії наразі не розглядає ймовірності помʼякшення санкцій, запроваджених унаслідок агресії Росії в Україні. Про це в інтервʼю Радіо Свобода заявив посол Японії в Україні Сіґекі Сумі.

«Зараз немає мови про помʼякшення дії санкцій», – сказав він.

«Для Японії має значення солідарність, одноголосність у межах «Групи семи» – нарівні зі США, Великобританією, Канадою, Німеччиною, Францією й Італією. Це дуже важливо. Коли ми обговорюємо питання санкцій, ми завжди говоримо про це у контексті дій «Групи семи», – додав посол.

Дипломат зазначив, що Японія моніторить дотримання сторонами Мінських угод. Він наголосив, що Японія підтримує територіальну цілісність і суверенітет України, засуджує анексію Росією Криму й виступає за дипломатичне врегулювання конфлікту на сході України.

Посол висловив сподівання, що санкції, запроваджені міжнародною спільнотою проти Росії, підштовхнуть її до діалогу. «Якщо ви подивитеся на російську економіку, Росія суттєво потерпає внаслідок санкцій, запроваджених міжнародною спільнотою і, зокрема, Японією. Я сподіваюся, це приведе до певного поступу з боку Росії. Японія вважає, що санкції і діалог є ключовими моментами у цьому питанні. Нарівні з тим, що запроваджено санкції, треба зберігати можливість діалогу з Росією, щоб шукати шляхи мирного вирішення цієї кризи», – зазначив Сіґекі Сумі.

Санкції через анексії Росією Криму Японія запровадила у ще березні 2014 року.

XS
SM
MD
LG