Доступність посилання

ТОП новини

Уряд затвердив перелік єврооблігацій для реструктуризації боргів


©Shutterstock

Кабінет міністрів затвердив перелік єврооблігацій для реструктуризації боргу. Про це йдеться на урядовому сайті.

«Кабінет міністрів України затвердив перелік зовнішніх боргових зобов'язань, стосовно яких планується здійснення угод щодо зміни умов запозичень, і дано вказівки для вжиття заходів учасниками процесу реструктуризації», – йдеться в повідомленні.

Реструктуризація передбачена на виконання програми Міжнародного валютного фонду з економії 15 мільярдів доларів на зовнішніх боргових зобов'язаннях. Реструктуризація стосуватиметься усіх зовнішніх боргів до 28 лютого 2014 року, а також передбачатиме частину зовнішнього боргу України, гарантовані державою зовнішні борги і борги за єврооблігаціями «Укрексімбанку», «Ощадбанку», «Укрзалізниці» та міста Києва.

Міністерство фінансів України раніше заявило, що державні банки будуть повертати вкладникам депозити та виконувати інші зобов’язання, попри реструктуризацію євробондів.

«Дія міжнародної рейтингової агенції Fitch від 20 березня 2015 року (агентство Fitch знизило довгострокові рейтинги по валютним зобов’язанням «Укрексімбанку» та «Ощадбанку» до «СС» (висока ймовірність дефолту) – ред.) щодо рейтингу «Укрексімбанку» та «Ощадбанку» як емітентів цінних паперів в іноземній валюті жодним чином не пов’язана з поточною роботою цих банків та її фінансовим станом. Також ця дія не впливає на здатність державних банків виконувати зобов’язання перед вкладниками», – заявили у Мінфіні.

Україна зобов’язана завершити переговори про реструктуризацію боргів у травні цього року, коли наприкінці місяця запланована наступна перевірка МВФ. Загальна сума державного та гарантованого державою боргу на сьогодні становить понад трильйон гривень.

XS
SM
MD
LG