Доступність посилання

ТОП новини

Християни західного обряду святкують Великдень, східного – Вербну неділю


У неділю, 5 квітня, християни західного обряду святкують свято Христового Воскресіння, яке ще називають Великоднем або Пасхою.

У ніч з суботи на неділю служаться урочисті великодні богослужіння. Уранці відбудеться великодня меса із площі Святого Петра у Ватикані з участю папи Римського Франциска. Пізніше понтифік оголосить своє традиційне послання «Urbi et Orbi» («Місту і світові»).

Водночас християни східного обряду святкують Вербну неділю. Згідно з християнським вченням, цього дня Ісус Христос за кілька днів до своїх хресних страждань в’їхав у Єрусалим на віслюку. Люди, оспівуючи його, вистилали дорогу перед ним пальмовим віттям. В Україні символ свята – пальму – замінили на вербу. За тиждень до Пасхи в усіх церквах проходить урочистий обряд освячення гілок верби. Виходячи із церкви у Вербну неділю, люди один одного легко торкалися лозою, кажучи: «Не я б’ю, верба б’є, через тиждень – Великдень».

Великдень – перехідне свято, і його дату для кожного року вираховують за місячно-сонячним календарем. У християн західного обряду цьогоріч Пасха припала на 5 квітня, а у християн східного – на 12-е.

XS
SM
MD
LG