Доступність посилання

ТОП новини

Всесвітній конгрес кримських татар планують провести в Туреччині


Ілюстраційне фото

В Туреччині з 31 липня по 2 серпня планують проведення Всесвітнього конгресу кримських татар. Рішення про організацію конгресу було ухвалене за підсумками засідання платформи кримськотатарських організацій Туреччини, яке відбувається в Анкарі, повідомляє сайт «Крим.Реалії».

В якому саме місті відбудеться другий з'їзд Світового конгресу кримських татар поки невідомо.

У поточному засіданні бере участь національний лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров, його заступник Аслан Омер Киримли, радник голови Меджлісу Ісмет Юксель, а також активіст національного руху кримських татар Сінавер Кадиров.

У лютому 2015-го 43 кримськотатарські організації Туреччини ухвалили рішення об'єднати свої зусилля і співпрацювати в рамках єдиної платформи.

Комітет з прав людини ООН у своєму останньому звіті закликав окупаційну російську владу вжити ефективних заходів з дотримання прав людини в Криму. Зокрема, члени Комітету висловили невдоволення процесом розслідування викрадення людей на території півострова. Про порушення прав людини в Криму, зокрема, кримськотатарського населення регулярно повідомляють міжнародні правозахисні організації.

XS
SM
MD
LG