Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники: у Криму силовики провели обшук в 20 будинках


Блокпост у Ялті, 3 квітня 2015 року

Моніторингова група Кримської польової місії з прав людини перевірила інформацію про обшуки, які пройшли в різних селах Криму 2-3 квітня. За цей період, за даними правозахисників, обшукали 20 будинків кримчан.

Як з’ясували представники місії, 2 квітня в селище Журавки приїхало 5 автобусів, 10 легкових поліцейських машин і 5 УАЗів. У всіх перебували люди з автоматами, собаки і «ОМОН». Над селищем літали вертольоти, стверджують правозахисники.

Згідно із зібраним даними, на всіх трьох дорогах, що ведуть до селища (з боку Первомайського, Кіровського і Привітного) були виставлені блокпости. На блокпостах перебували співробітники «ДАІ» й «ОМОНу».

«Людей і всі машини зупиняли з метою перевірки документів. Жителі свідчать про «диференційований підхід» – у людей слов’янської зовнішності тільки перевіряли документи, кримських татар іноді супроводжували до будинку і проводили там «огляд». У деякі будинки представники силових структур заходили без понятих. У такому випадку обмежувалися оглядом без обшуку», – повідомили у Кримській польовий місії.

За інформацією правозахисників, повноцінний обшук у цей день провели в 10 будинках. Аналогічна ситуація сталася 3 квітня в селищі Яскраве Поле, де з 9 ранку також провели обшук в 10 будинках.

У Саках, Леніному і Фонтанах були встановлені блокпости. Озброєні автоматами люди з собаками проводили перевірку документів на вулицях. Інформації про проведення обшуку в будинках немає, повідомляють представники моніторингової місії.

Минулого тижня у Криму силовики спорудили блокпости на дорогах, на в’їздах у міста і деякі селища. Такі дії супроводжувалися обшуками машин і будинків. У МВС Росії заявили, що в Криму проходять оперативно-стратегічні навчання «Заслін-2015», які триватимуть до 10 квітня.

XS
SM
MD
LG