Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: представники України не поїдуть 9 травня в Москву


Євген Перебийніс

Представники України не братимуть участі у заходах 9 травня в Москві, повідомив речник МЗС України Євген Перебийніс.

«Ніякої участі українських представників у заходах у Москві в умовах російської агресії проти України не буде і не може бути», – сказав Перебийніс.

За його словами, МЗС відстежує інформацію про можливу участь глав інших держав і військових контингентів у Москві.

«З огляду на російську агресію проти України така участь буде розцінюватись Україною як демонстрація солідарності з агресором і країною, яка всупереч своїй нібито антинацистській риториці на практиці всіляко заохочує і плекає нацистські рухи у себе в країні і, власне, є центром паломництва неонацистів з усього світу», – сказав Перебийніс.

За його словами, відзначення Дня Перемоги в такій державі важко було б назвати інакше як блюзнірством.

Перебийніс наголосив, що така солідарність з агресором може відповідним чином позначитися і на двосторонніх відносинах України з відповідними державами.

Запрошення відзначити День перемоги – 9 травня – у Москві прийняли два президенти країн-членів Європейського союзу – Чехії Мілош Земан і Кіпру Нікос Анастасіадіс. 6 квітня президент Сербії Томіслав Ніколич вирішив, що сербські військові візьмуть участь у параді на честь 70-річчя закінчення Другої світової війни в Москві.

Керівники Великої Британії, Польщі, Естонії, Литви, Латвії, Франції, Німеччини, США до Москви 9 травня не приїдуть.

Як заявляв міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, до Москви на відзначення 70-ліття Перемоги у Другій світовій війні були надіслані запрошення 68 лідерам країн світу. Запрошення прийняли 32 лідери, серед них переважають президенти і прем’єри країн Азії і пострадянського простору. Зокрема, запрошення прийняв керівник Північної Кореї Кім Джон Ин, для якого це буде перший закордонний візит на посаді найвищого керівника країни.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG