Доступність посилання

ТОП новини

ООН закликає Москву розслідувати смерть Нємцова


Одиночний пікет на місці загибелі Бориса Нємцова у Москві
Одиночний пікет на місці загибелі Бориса Нємцова у Москві

Комітет ООН з прав людини закликає Москву припинити безкарність злочинів проти російських юристів, журналістів, правозахисників і опозиційних політиків, які не були розслідувані. Про це йдеться у заяві Комітету ООН за підсумками 113-ї сесії, на якій відзначили погіршення ситуації з правами людини у Росії.

В ООН закликають російську владу провести неупереджене розслідування загибелі опозиційного політика Бориса Нємцова. У Комітеті заявили, що Росія має забезпечити захист адвокатів, журналістів та правозахисників, яким погрожують через професійну діяльність.

В ООН висловили занепокоєння щодо обмежень політичних і громадянських прав у Росії. Говорячи про так званий закон про «іноземних агентів», в Організації об’єднаних націй відзначили його негативний вплив на свободу висловлювань.

В ООН вважають, що нові закони, ухвалені у Росії заохочують дискримінацію, розпалювання ненависті і насильства щодо представників ЛГБТ-спільноти. Комітет ООН також наголосив на необхідності для Росії посилити зусилля у боротьбі проти проявів расизму, ксенофобії, ісламофобії та антисемітизму, зокрема у політичному дискурсі та у ЗМІ.

У Комітеті ООН з прав людини наголосили на відповідальності Росії за порушення міжнародного права щодо України.

XS
SM
MD
LG