Доступність посилання

ТОП новини

МЗС України згадало про «першу анексію» Криму


Російська імператриця Катерина ІІ

У міністерстві закордонних справ України згадали історичну дату 8 квітня 1783 року, коли російська імператриця Катерина ІІ своїм маніфестом розпорядилася «взяти під державу нашу півострів Кримський, острів Тамань і всю Кубанську сторону».

«8 квітня 1783 року Катерина II маніфестом оголосила про анексію Криму. Як і в 2014 році, аргументація злочину – верх цинізму», – написав у Twitter речник МЗС України Євген Перебийніс.

Серед аргументів, вказаних в історичному документі – «турбота про благо і велич вітчизни», ствердження її «користі і безпеки», «заміну і задоволення збитків наших».

Наприкінці лютого, на початку березня 2014 року перекинуті з Росії і кримських баз Чорноморського флоту Росії війська без розпізнавальних знаків окупували Кримський півострів. 16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Євросоюз, ні США не визнали це голосування і вважають, що Крим Росія анексувала. Після цього США і Євросоюз запровадили економічні санкції щодо Росії. Захід далі наполягає на тому, що Крим є частиною України.

XS
SM
MD
LG