Доступність посилання

ТОП новини

Екс-депутати Ради здають службові квартири квартирантам – «Схеми»


Колишні депутати Верховної Ради здають службові квартири квартирантам. Про це йдеться в сюжеті Сергія Андрушка «Рудименти Верховної Ради» для програми спільного виробництва Радіо Свобода та телеканалу UA:Перший «Схеми».

Парламент на утримання власного ЖЕКу торік витратив з бюджету 1 мільйон 600 тисяч гривень. Більша частина цих коштів іде на зарплати 152 працівників: сантехніків, двірників, слюсарів, столярів, зварювальників, комендантів.

Парламентський ЖЕК обслуговує 19 будинків по всьому Києву. Але службових квартир, закріплених за парламентом, залишилося всього лише 15 в одному з будинків на вулиці Срібнокільській.

Верховна Рада відмовилася надати інформацію про те, хто проживає у службових квартирах. Але журналісти знайшли список «осіб, що користуються службовим житлом у Києві». З-поміж них лише один чинний депутат Валерій Бабенко, решта – колишні, здебільшого регіонали.

Технік-наглядач будинку на вулиці Срібнокільскій Ганна Редька повідомила, що з усіх службових квартир лише одна перебуває в користуванні народного депутата, щоправда, колишнього – комуніста Спиридона Кілінкарова. Решта квартир або стоять порожні, або ж у них проживають квартиранти, розповіла Ганна Редька. Вона поскаржилася, що деякі з них навіть не сплачують за комунальні послуги.

«Багато цих службових квартир віддають квартирантам. Ірина Горіна взагалі не була і дня. У Ковальової квартиранти. У Самойленка квартиранти. У Кравчука ніхто не живе. У Бондика квартиранти. Ми з приводу їхньої поведінки зв’язувалися зі власниками. Вони або розпивають спиртні напої до третьої ночі, або шумлять, музику вмикають – була проблема з квартирантами у Бондика», – повідомила наглядач будинку Ганна Редька.

У коментарі журналістам усі згадані колишні депутати спростували, що поселили в службових квартирах квартирантів. І лише один із них, Юрій Самойленко, виявив готовність відмовитися від службової квартири і повернути її Верховній Раді.

XS
SM
MD
LG