Доступність посилання

ТОП новини

Чорнобильська АЕС переходить до етапу зняття з експлуатації


Чорнобильська атомна електростанція завершує діяльність із припинення роботи й офіційно переходить до етапу зняття з експлуатації, йдеться в повідомленні на сайті АЕС.

За повідомленням, дозвіл на це видала Державна інспекція ядерного регулювання України. Як заявили на АЕС, умовою отримання такого дозволу є «успішна робота зі звільнення блоків ЧАЕС від відпрацьованого ядерного палива і розміщення його у спеціальному сховищі для безпечного зберігання – СВЯП-1».

Першим етапом зняття з експлуатації є етап «Остаточного закриття та консервації», реалізація якого має важливе значення для безпеки і потребує стратегічного періоду часу реалізації (понад десять років), повідомили на АЕС.

«Під час виконання робіт за проектом на етапі остаточного закриття та консервації блоків ЧАЕС додатковий радіаційний вплив на об’єкти навколишнього природного, соціального і техногенного середовища буде нижчий за радіаційно-гігієнічні регламенти і є прийнятним із погляду гарантування екологічної безпеки», – йдеться в повідомленні.

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Вибух на четвертому енергоблоці спричинив зростання радіаційного рівня до межі, в 30-40 разів більшої, ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році.

Безпосередньо від вибуху і при гасінні пожежі загинула 31 людина, понад 200 були госпіталізовані. Водночас точну кількість людей, які передчасно померли або втратили здоров’я внаслідок аварії, підрахувати неможливо.

Протягом кількох років у ліквідації наслідків аварії взяли участь приблизно 600 тисяч людей.

Чорнобильська АЕС повністю припинила роботу 2000 року.

XS
SM
MD
LG