Доступність посилання

ТОП новини

Кулик: відкриття архівів – нагода переосмислити тоталітарне минуле


Ігор Кулик

Директор Галузевого державного архіву СБУ Ігор Кулик виступає за відкриття доступу до матеріалів радянських спецслужб. Про це він заявив в ефірі Радіо Свобода.

«Це – правильний підхід. Це – нагода переосмислити наше тоталітарне минуле і лише розуміючи правду, бачачи першоджерело, переходити від тоталітарного минулого до демократичного майбутнього», – вважає Кулик.

Водночас він зазначив, що можуть виникнути проблеми з пошуком необхідної інформації в архівах. За словами Кулика, донині ніхто не намагався впорядкувати весь масив архівної інформації та створити бази даних.

«Ті картотеки, які є, вони були в значній мірі знищені, або до наших часів не дійшли. Для того, щоб такі документи шукати, ми запрошуємо спочатку усіх в архів СБУ, в читальний зал, де можна ознайомитися з усіма наявними матеріалами, а вже після проводити власні історичні дослідження, журналістські розслідування, писати наукові праці. Ми завжди відкриті», – розповів Ігор Кулик.

Перед тим, як прийти до архів, потрібно написати заяву. Всі контакти, а також приклади написання заяв, можна знайти на сайті СБУ, додав Ігор Кулик.

У четвер Верховна Рада ухвалила закон про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років. Законом передбачено забезпечення відкритості архівної інформації репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років.

Зокрема документ передбачає передачу архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років до спеціалізованого державного архіву Українського інституту національної пам’яті з архівних підрозділів сучасних правоохоронних органів та спецслужб України.

XS
SM
MD
LG