Доступність посилання

ТОП новини

Голови МЗС «Групи семи» обговорюють серед головних тем Україну


Міністри закордонних справ країн-учасниць «Групи семи» промислово розвинених держав планують обговорити становище в Україні серед головних тем своєї зустрічі у вівторок і середу, 14 і 15 квітня.

Росію, яку вилучили з попереднього такого об’єднання «Групи восьми» через окупацію українського Криму, до зустрічі не запрошують.

На зустрічі міністрів зі США, Німеччини, Франції, Великої Британії, Італії, Японії й Канади в німецькому місті Любеку, за повідомленнями, також ітиметься про перспективи відносин із Росією, ядерну програму Ірану й переговори щодо неї та про планований на червень у Німеччині саміт «Групи семи».

Німецький міністр Франк-Вальтер Штайнмаєр, який разом із французьким Лораном Фаб’юсом брав участь у зустрічі в «нормандському форматі» в Берліні, заявив, що обидва повідомлять колегам із «Групи семи» свої оцінки становища в Україні.

Цими ж днями, у вівторок і середу, 14 і 15 квітня, міністр оборони Німеччини Урзула фон дер Лаєн буде обговорювати кризу в Україні в перебігу візиту до Таллінна з колегами з Естонії, а також Латвії й Литви.

У ніч на вівторок, 14 квітня, в Берліні завершилася зустріч голів МЗС України, Росії, Німеччини і Франції на теми виконання мінських домовленостей про врегулювання в Україні.

Нещодавні дії Росії – вторгнення до України у Криму з окупацією півострова й дестабілізація в частині сходу материкової частини держави – викликали значне занепокоєння у світі, в першу чергу серед безпосередніх сусідів Росії – у трьох невеликих державах Балтії, а також у Польщі.

XS
SM
MD
LG