Доступність посилання

ТОП новини

ООН накладає ембарго на зброю для повстанців Хуті в Ємені


Прихильники угруповання Хуті в захопленій ним столиці Ємену Сані, фото 10 квітня 2015 року

Рада безпеки ООН проголосувала за запровадження ембарго на постачання зброї шиїтським повстанцям із угруповання Хуті, як вважають, пов’язаного з Іраном, які захопили значну частину території Ємену.

За це проголосували 14 із 15 членів Ради безпеки, утрималася єдина Росія – заявивши, що в резолюції про ембарго не врахували всіх її пропозицій.

Проект резолюції підготувала Йорданія, яка нині є членом Ради безпеки, і ще кілька держав Перської затоки.

Кілька цих держав під проводом Саудівської Аравії створили коаліцію, яка від минулого місяця, березня, завдає повітряних ударів по позиціях і силах угруповання.

Іран і угруповання Хуті заперечують, що Тегеран надає підтримку повстанцям.

Шиїтське угруповання «Ансар-Аллах», більше відоме як Хуті за іменем його ватажка Абдель-Маліка аль-Хуті, діє в Ємені ще з 2004 року й останніми роками почало розширювати захоплені ним території, змусивши уряд країни до втечі.

Нині воно контролює західну, густо населену третину Ємену зі столицею Саною і другим найбільшим містом Аденом; урядові країни нині підконтрольні території в центрі й на сході країни, що їх значною мірою складають пустелі.

За оцінками, шиїти становлять близько 35–40 відсотків населення Ємену, переважно на північному заході країни, суніти ж – 60–65 відсотків.

Крім того, ще деякі частини Ємену захоплені угрупованням «Аль-Каїда» на Аравійському півострові», яке вже давно визнане терористичним в ООН і в низці країн і проти якого вже були накладені санкції раніше.

XS
SM
MD
LG