Доступність посилання

ТОП новини

Поновлення членства Росії у «Групі восьми» залежить від виконання нею мінських угод – Штайнмаєр


Голова МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр

Міністри закордонних справ країн «Групи семи» мають одностайну думку щодо необхідності виконання Росією мінських угод для поновлення участі Росії у цьому клубі найвпливовіших держав світу. Про це після саміту «Групи семи» на рівні голів зовнішньополітичних відомств у німецькому місті Любек заявив голова МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

«Я ніколи не приховував того, що існує необхідність дискутувати з Росією. Ні я, ні інші не бачимо інтересу в ізоляції Росії. Хотілося б, щоб були умови для повернення Росії до «Групи восьми». Однак це рішення проходить через повагу до мінських угод, припинення конфлікту в Україні й особливо через повагу Росії зобов’язань, які вона саме на себе взяла», – заявив німецький міністр закордонних справ.

Штайнмаєр також зазначив, що щодо цього питання всередині «Групи семи» немає ніяких розбіжностей.

«Це одностайна думка держав «Групи семи», – додав він.

Конфлікт в Україні та відносини з Росією були однією з основних тем зустрічі міністрів закордонних справ країн «Групи семи», що триває у німецькому Любеку. Росію на перемови не запросили.

Її виключили із клубу найвпливовіших держав після анексії Криму. Саміт «Групи семи» на рівні лідерів держав (Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та США) запланований на 7–8 червня.

XS
SM
MD
LG