Доступність посилання

ТОП новини

У Румунії готуються до міжнародних навчань НАТО


Архівне фото: американський (угорі) і румунський (унизу) винищувачі імітують повітряний бій під час навчань у Румунії

У Румунії готуються до великих міжнародних навчань за планами НАТО, в яких візьмуть участь війська Румунії, США, Великої Британії й Молдови.

Як заявив міністр оборони Румунії Мірча Душа, ці навчання є елементом плану зміцнення східного флангу НАТО і ЄС, що був затверджений на саміті НАТО минулого, 2014 року у відповідь на агресивні дії Росії в Україні.

Він нагадав, що нині в румунському чорноморському порті Констанца перебуває американський есмінець, а на авіабазі Кимпія-Турзій – 12 штурмовиків ВПС США A-10.

Міністр додав, що загалом цього року Румунія проводить понад 340 військових навчань, багато з яких здійснюються спільно з партнерами в НАТО і Європейському союзі.

Напередодні цих навчань, що мають початися в четвер, 16 квітня, румунські військові здійснили власне тренування на полігоні Смирдан.

У міжнародних навчаннях, що відбуватимуться на цьому полігоні й на авіабазі імені Міхаїла Коґелнічану біля Констанци і триватимуть до 30 квітня, візьмуть участь близько 2 тисяч 200 румунських, американських, британських і молдовських військовиків.

XS
SM
MD
LG