Доступність посилання

ТОП новини
24 Вересень 2018, Київ 03:05

Росія: Олегові Сенцову висувають остаточне звинувачення щодо «підготовки терактів у Криму»


Олег Сенцов у суді в Москві, 8 квітня 2015 року

Українському режисерові Олегові Сенцову, якого тримають під вартою в Росії, висунули звинувачення у справі про «підготовку терактів у Криму» в остаточній редакції, додавши до нього ще статтю про «незаконне зберігання зброї», повідомив адвокат арештованого Дмитро Дінзе.

За його словами, які наводять російські агентства, крім того, як і раніше, режисера звинувачують за статтею про «тероризм». В остаточній редакції є суттєві зміни порівняно з первісним текстом звинувачення, проте, сказав адвокат, він не може про них розповісти, бо дав підписку про нерозголошення.

Понад тиждень тому, 8 квітня, Сенцов заявляв на засіданні суду в Москві, що очікує оформлення проти себе справи на 20 років ув’язнення, але не боїться погроз про «важке і дуже цікаве життя в таборі», бо знає, що «епоха правління кривавого карлика» в Росії закінчиться раніше.

Того дня суд продовжив термін утримання Сенцова під вартою до 11 травня.

Олег Сенцов був затриманий у Криму співробітниками Федеральної служби безпеки Росії у травні 2014 року, після окупації півострова. З того часу він перебуває під вартою в Росії. Його звинувачують у підготовці терактів у Сімферополі, Ялті та Севастополі з метою дестабілізації політичної ситуації на півострові. Адвокат Сенцова заявляв, що у кримському СІЗО його катували. Режисер провини не визнає. Крім нього, у цій справі заарештовано ще троє людей. Усіх їх російське слідство називає «членами диверсійно-терористичної групи «Правого сектору».

Звільнити Сенцова закликають багато його колег і правозахисники, які вважають його політичним в’язням. На їхню думку, звинувачення проти нього сфабриковані, а режисер був затриманий за свою громадянську позицію. Сенцов – активний учасник Євромайдану.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG