В ООН висловлюють дедалі більше занепокоєння тим, що й так важке становище з правами людини в окремих частинах сходу України може ще погіршитися через порушення узгодженого в лютому режиму припинення вогню.
Речниця Управління верховного комісара ООН із прав людини Равіна Шамдасарі нагадала, що надходять повідомлення про посилення бойових дій, зокрема, біля донецького аеропорту й села Широкина під Маріуполем. При цьому, за цими повідомленнями, перемир’я порушують вогнем із мінометів, артилерії й танків. Про такі порушення повідомляють із боку і українських, і сепаратистських сил, додала речниця.
Окремо вона висловила стурбованість убивствами в Києві останніми днями колишнього народного депутата Олега Калашникова і журналістів Олеся Бузини та Сергія Сухобока. За словами представниці ООН, необхідне швидке й незалежне розслідування цих убивств, якому можна було б довіряти.
Крім того, Управління верховного комісара ООН із прав людини повідомило, що, за його підрахунками, з початку конфлікту на сході України у квітні минулого, 2014 року в його результаті загинули не менш як 6 тисяч 116 людей – і бійців, і цивільних осіб.
Інша установа ООН, Управління координації гуманітарних питань, заявляла про не менш як 6 тисяч 108 задокументованих убитих і 15 тисяч 450 поранених у зоні конфлікту в частині сходу України станом на 9 квітня.
12 лютого лідери України, Франції, Німеччини і Росії домовилися про припинення вогню на Донбасі від 15 лютого, а також відведення важкого озброєння від лінії розмежування. Проте домовленості повністю не виконуються, сторони конфлікту звинувачують одна одну в порушеннях режиму припинення вогню. Найбільше порушень – у стратегічно важливих місцях на північно-східній околиці Донецька, поблизу аеропорту, і в селі Широкині, контроль за яким відкриває чи блокує можливість наступу сепаратистів на Маріуполь.