Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську громадськість збирає гроші на перейменування головного проспекту Маркса


Пам’ятник Олександрові Полю у Дніпропетровську, архівне фото

На перейменування головного проспекту Дніпропетровська підприємці разом із небайдужими мешканцями міста зібрали вже 5 тисяч гривень, повідомили у громадській організації «Самозахист підприємців», яка виступила з ініціативою.

За словами ініціаторів, вони просять в. о. міського голови Галину Булавку внести на розгляд майбутньої сесії міськради питання про перейменування проспекту Карла Маркса на проспект Олександра Поля.

«Нарешті у 2015 році, у зв’язку зі змінами законодавства України, а саме – з прийняттям Верховною Радою закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки», з’явилася можливість віддати належну шану людині, що стала справжньою легендою нашого міста», – заявили ініціатори.

За їхніми словами, Олександр Поль – перший почесний громадянин міста, завдяки йому «місто перетворилося з зубожілого містечка на потужний індустріальний мегаполіс».

Ініціатива перейменувати проспект на честь першого почесного громадянина Дніпропетровська Олександра Поля з’явилася ще 2013 року на 181-у річницю його народження. Тоді за це зібрали понад тисячу підписів жителів.

Олександр Поль (1832–1890) – український дослідник-археолог, краєзнавець, підприємець, меценат, активний громадський діяч, 15 років життя віддав детальному вивченню залізних руд Кривого Рогу і доведенню їхнього промислового значення.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG