Доступність посилання

ТОП новини
21 квітня 2021, Київ 18:32

МЗС Росії «серйозно занепокоєне» прибуттям до України військових інструкторів зі США


Американські військові в міжнародному аеропорті Львова, 17 квітня 2015 року

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що прибуття до Яворівського навчального центру у Львівській області військових США «не може не викликати глибокої стурбованості».

Речник МЗС Росії Олександр Лукашевич у коментарі, оприлюдненому на сайті міністерства, риторично запитує: чому навчатимуть українців заморські військові фахівці – «як і далі вбивати тих, хто говорить російською?»

Речник, коментуючи плани американських, а також британських і канадських військових фахівців навчати бійців «так званої», за його словами, Національної гвардії, стверджує, нібито нацгвардійці – це «ті самі українські ультранаціоналісти з добровольчих батальйонів, які носять на формі нацистські емблеми і заплямували себе кров’ю жінок, дітей і старих у перебігу каральних операцій на Донбасі».

Крім того, вважає представник МЗС Росії, навчання в перебігу планованих тренувань володінню зброєю і технікою західного зразка «можна розцінювати як перший крок до постачань в Україну сучасних американських озброєнь, які так жадає отримати київська «партія війни».

«Заохочувальне ставлення Вашингтона до її реваншистських планів загрожує відновленням масового кровопролиття в сусідній з нами країні», – заявляє Лукашевич і стверджує, ніби прибуття військових інструкторів на західну Україну порушує мінські домовленості, що стосуються врегулювання на сході.

«США намагаються відвернути увагу від свого військового розгортання на Україні «димовою завісою» з голослівних тверджень про уявну присутність російських військ на Донбасі, яких, на відміну від пентагонівських десантників у Львівській області, ніхто не бачив», – також заявив речник МЗС Росії, продовживши офіційні заяви Москви, ніби вона не причетна до війни на сході України.

Раніше у п’ятницю, 17 квітня, на Львівщину прибули близько 290 американських десантників. Наступними місяцями вони навчатимуть там військовослужбовців Національної гвардії України – колишніх внутрішніх військ МВС, до першочергових завдань яких не належить ведення прямих бойових дій із противником. Пізніше до них приєднаються й військові інструктори з Великої Британії й Канади.

До Нацгвардії входить полк «Азов», колишній добровольчий батальйон, у складі якого, за даними ЗМІ, була низка осіб із крайніми націоналістичними чи й нацистськими поглядами. У правопорушеннях проти місцевого населення на сході України звинувачували деяких бійців іншого колишнього добровольчого батальйону, «Айдар», який нині діє у складі Збройних сил і не має стосунку до Нацгвардії.

Україна давно закликає США надати хоча б оборонні озброєння, щоб ефективніше протистояти російській агресії. До цього ж закликають адміністрацію США й американські законодавці, але президент Барак Обама дотепер відмовляється зробити це.

Росія продовжує на словах заперечувати присутність своїх регулярних військ на сході України, де вони воюють проти українських сил, підтримуючи сепаратистів, – усупереч численним доказам, які наводили в Україні й на Заході.

XS
SM
MD
LG