Доступність посилання

ТОП новини

Норвегія вимагає від Росії пояснень через поїздку Рогозіна на архіпелаг Свальбард


Дмитро Рогозін

Уряд Норвегії вимагає пояснень від Росії через візит її віце-премʼєра Дмитра Рогозіна на архіпелаг Свальбард. У МЗС Норвегії назвали інцидент прикрим і наголосили, що громадянам Росії, яким заборонено вʼїзд до країни у звʼязку з санкціями, «не бажано перебувати у Свальбарді».

У суботу Дмитро Рогозін у своєму «Твіттері» повідомив про прибуття на Свальбард (інша назва – Шпіцберген) і оприлюднив фото з місця перебування. Сам він прокоментував обурення Норвегії словами «Після бійки кулаками не розмахують».

Свальбард є архіпелагом у складі Норвегії, але ця територія має особливий статус. Після Першої світової війни близько 50 держав уклали угоду, що наділяє всіх її учасників рівними правами на експлуатацію ресурсів архіпелагу. Однак з огляду на активну економічну підтримку архіпелагу Росією, громадяни цієї країни мають право на безвізовий вʼїзд на острови у разі, якщо він здійснюється безпосередньо з території Росії.

Дмитро Рогозін є фігурантом санкційного списку ЄС, який підримала і Норвегія. Рогозін неодноразово висловлювався на підтримку анексії Росією Криму, а також заявляв про підтримку проросійських сепаратистів на сході України.

XS
SM
MD
LG