Доступність посилання

ТОП новини

Керівник Китаю вітає тісніші зв’язки з Пакистаном


Сі Цзіньпін виступає на спільній сесії обох палат парламенту Пакистану, Ісламабад, 21 квітня 2015 року

Керівник Китаю Сі Цзіньпін привітав тісніші зв’язки його країни з Пакистаном на завершення візиту до Ісламабада, в перебігу якого були підписані угоди майже на півсотні мільярдів доларів.

Звертаючись до депутатів парламенту Пакистану, голова КНР заявив їм, що їхня країна має «історичні можливості для розвитку», а її прем’єр-міністр Наваз Шаріф «створив бачення того, як втілити мрію про «азійського тигра».

Депутати вітали ці слова, які у прямому ефірі транслювало телебачення, оплесками стоячи.

Сам Шаріф, виступаючи після китайського керівника, пообіцяв далі зміцнювати пакистансько-китайські зв’язки, зокрема, у спільній боротьбі проти тероризму.

Також у вівторок, 21 квітня, Сі Цзіньпін зустрівся з президентом Пакистану Мамнуном Хусейном, від якого отримав найвищу цивільну нагороду Пакистану, орден «Нішан-е Пакистан», на спеціальній урочистій церемонії. Відтак він вирушив до Індонезії.

У понеділок, 20 квітня, голова Китаю і прем’єр Пакистану підписали угоди про початок будівництва Китайсько-пакистанського економічного коридору – мережі автомобільних шляхів, залізниць і трубопроводів, що має пов’язати захід Китаю з пакистанським узбережжям Аравійського моря, де нині розбудовують морський порт Ґвадар.

Як оцінюють, загальна вартість інфраструктурних і енергетичних проектів, угоди про які укладені в перебігу нинішнього візиту, сягає 46 мільярдів доларів США. Зокрема, до 37 мільярдів має піти на модернізацію застарілої електроенергетичної мережі Пакистану, частини якої працюють нині з перенапруженням і часто виходять із ладу.

XS
SM
MD
LG