Доступність посилання

ТОП новини

Росія називає некомпетентними заяви США про її військову присутність в Україні


Сепаратисти в Донецьку, 23 квітня 2015 року. На бойовій техніці яснозеленою фарбою замащені її російські номери

Міністерство оборони Росії назвало разючою некомпетентністю заяву США про нове нарощування російської військової присутності в частині сходу України.

Ця заява має на меті «розігріти громадськість» напередодні саміту НАТО, що має відбутися наступного місяця, у травні, заявив речник Міноборони Росії генерал-майор Ігор Конашенков.

Як стверджує речник, насправді громадськість має непокоїтися не зростанням російської військової присутності на сході України, а тим, що нині американські військові навчають українських національних гвардійців, як він заявив, «штурмовим діям у міських умовах».

При цьому він також заявив, ніби це відбувається не на Яворівському полігоні на Львівщині, а начебто «безпосередньо в зоні бойових дій – біля Маріуполя, Сіверськодонецька, Артемівська і Волновахи». Ніяких підтверджень цієї заяви речник Міноборони Росії не навів.

У середу, 22 квітня, США заявили, що Росія розмістила на сході України нові системи протиповітряної оборони і бере участь у військових навчаннях сил сепаратистів на порушення мінських домовленостей. Крім того, додала речниця Державного департаменту США Марі Гарф, Росія також переправляє важкі озброєння на схід України і нарощує чисельність своїх військ біля українського кордону.

Росія, незважаючи на численні докази, які наводили в Україні й на Заході, продовжує твердити, ніби не причетна до дій сепаратистів у частині сходу України й ніби її військ на Донбасі немає, хіба тільки «добровольці». Наявність на Донбасі значних кількостей озброєнь із Росії Москва вже й не коментує.

Днями на Яворівському полігоні на Львівщині почалися навчання, в перебігу яких інструктори-десантники зі США навчають бійців Національної гвардії. Пізніше до них мають приєднатися також військові інструктори з Великої Британії й Канади.

XS
SM
MD
LG