Доступність посилання

ТОП новини

Рада внесла уточнення до закону про заборону пропаганди комунізму


©Shutterstock

Верховна Рада підтримала внесення уточнень до закону «Про засудження комуністичного й націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їх пропаганди і символіки».

За відповідний законопроект за основу та в цілому проголосували 233 депутати.

Згідно з пропонованими змінами, заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного і тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму на документах державних органів та органів місцевого самоврядування, прийнятих чи виданих до 1991 року, на документах, виданих закладами освіти та науки, підприємствами, установами, організаціями до 1991 року.

Як і раніше, заборона не поширюється на використання символіки в експозиціях музеїв, виставках, Музейному фонді України, бібліотечних фондах на різних носіях інформації.

Сьогодні парламентарі уточнили виключення для оригіналів бойових знамен, державних нагород, ювілейних медалей та інших відзнак, якими нагороджувались особи до 1991 року та протягом 1991-2015 років, у зв`язку з річницями подій періоду Другої світової війни, а також на документах, що посвідчують нагородження ними та антикварну торгівлю.

Заборона й раніше не поширювалася на намогильні споруди, розташовані на території міст поховань, реконструкції історичних подій, приватне колекціонування, на випадки використання символіки у посібниках, підручниках та інших матеріалах наукового, освітнього і навчального характеру, які використовувалися у навчальному, навчально-виховному і освітньому процесах.

9 квітня Верховна Рада ухвалила урядовий закон про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, заборонила їхню пропаганду і символіку. Усю символіку, пропаганду нацизму, націонал-соціалізму, цих цінностей, будь-яку діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні заборонили. Голова Верховної Ради та президент ще не підписали цей закон.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG