Доступність посилання

ТОП новини

Під час зведення конфайнмента на ЧАЕС небезпечної дози радіації ніхто не отримав – Порошенко


За період проведення робіт зі зведення нового безпечного конфайнмента на Чорнобильській АЕС жоден робітник не отримав небезпечної дози радіації. Про це під час відвідин станції у неділю заявив президент України Петро Порошенко.

«Під час робіт, які виконувалися за останні роки, жодна людина не отримала новий статус ліквідатора. Жодна людина не отримала дозу опромінення, що перевищує норми і стандарти», – сказав Порошенко.

Президент відзначив гарну організацію робіт з будівництва об’єкту укриття.

«Вона (робота – ред.) дуже добре організована. Демонструє, як вміють працювати українці, французи, англійці, азербайджанці, турки. Але більшість - українці, які сьогодні віддають все можливе, щоб своєчасно забезпечити захист екології, захист від ядерної небезпеки, що за проектами буде вже на сотню років», – сказав Порошенко.

Нині на Чорнобильській АЕС триває спорудження арки нового безпечного конфайнменту, який має накрити саркофаг, термін експлуатації якого спливає. За проектом, завершити спорудження арки мають до 2017 року. Наразі споруда доcягла проектної висоти у 109 метрів, і після завершення всіх монтажних робіт її рейками насунуть на четвертий енергоблок.

Сьогодні Україна відзначає 29-у річницю аварії на ЧАЕС.

XS
SM
MD
LG