Доступність посилання

ТОП новини

У Грузії уряд подав у відставку


Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

Кабінет міністрів Грузії автоматично подав у відставку у повному складі після того, як свій пост залишив міністр у справах спорту і молоді Леван Кіпіані.

Він став сьомим міністром, який пішов з уряду, згідно з грузинською конституцією, у разі відставки третини міністрів з двадцяти, уряд повинен повторно отримати вотум довіри в парламенті.

Після того як міністр у справах молоді та спорту Леван Кіпіані залишив пост на знак протесту проти критики на свою адресу з боку парламентського комітету у справах спорту, уряд вважається таким, який подав у відставку у повному складі, всі міністри стали виконуючими обов’язки.

Голова грузинського парламенту Давид Усупашвілі пояснив, що, згідно з конституцією, прерогатива призначення нових міністрів належить чинному прем’єру, але остаточне рішення приймає парламент. Якщо законодавчий орган не затвердить новий склад кабінету міністрів, президент має право розпустити парламент і призначити нові парламентські вибори.

Провладна коаліція «Грузинська мрія» має абсолютну більшість голосів у парламенті і, як вважають спостерігачі, швидше за все, новий склад уряду отримає вотум довіри.

Нинішній прем’єр-міністр Іраклій Гарібашвілі вже заявив, що всі міністри збережуть свої пости.

Парламентська опозиція поклала всю відповідальність за урядову кризу в країні на мільярдера Бідзіна Іванішвілі, який вважається неформальним керівником уряду. В опозиційній партії «Єдиний національний рух» висловилися за остаточну відставку самого прем’єр-міністра Іраклія Гарібашвілі, призначення так званого «технічного уряду» і проведення позачергових парламентських виборів на новій законодавчій основі, повідомляє кореспондент Радіо Свобода Георгій Кобаладзе.

Більшість коментаторів в Тбілісі вважають, що при будь-якому розвитку подій країну чекають значні зміни.

XS
SM
MD
LG