Доступність посилання

ТОП новини
12 квітня 2021, Київ 09:38

Без захисту життя і праці журналістів вільна преса під загрозою – Дуня Міятович


Дуня Міятович, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович наголосила на необхідності боротьби з проявами насилля і залякування журналістів у світі. Про це вона сказала у своїй заяві з нагоди Всесвітнього дня свободи преси.

«Ми повинні робити якомога більше для того, щоб охороняти і захищати журналістів, а також переконатися в тому, що вони перебувають у безпеці і можуть про будь-що вільно повідомляти. Без цього – вільна преса під загрозою», – заявила Дуня Міятович.

3 травня як Всесвітній день свободи преси проголосила 1993 року Генеральна Асамблея ООН для підвищення усвідомлення міжнародною спільнотою ролі вільних медіа у демократичному розвитку суспільства.

Протягом 2014 року cтан свободи преси у світі різко погіршився, наголошує в новому звіті організація «Фрідом гаус» («Дім свободи») зі США. У багатьох країнах чи територіях перед журналістами постали нові, дедалі суворіші закони й дедалі більші обмеження на вільний обмін повідомленнями й інформацією, їхню працю ще більше ускладнювали серйозні погрози й фізичні напади.

XS
SM
MD
LG