Доступність посилання

ТОП новини

Поляки Донбасу попросили президента Коморовського про польське громадянство


Ілюстрація Юрія Неросліка
Ілюстрація Юрія Неросліка

У День польської діаспори, 2 травня, 38 поляків Донбасу, які були евакуйовані до Польщі, попросили президента країни Броніслава Коморовського надати їм польське громадянство. Про це повідомляє Польське радіо.

Йдеться про поляків з Донбасу, які самостійно прибули до Польщі, рятуючись від військового конфлікту на сході України. Люди стверджують, що хоч у них є «карта поляка», для повноцінної інтеграції в суспільство їм потрібні такі ж права, як у польських громадян.

Раніше генеральний консул Польщі у Харкові Станіслав Лукасік Радіо Свобода повідомив, що третина етнічних поляків, які покинули територію збройного конфлікту на Донбасі, майже визначилися з постійним житлом та роботою у Польщі.

13 січня цього року 178 етнічних поляків з Донецької та Луганської областей організовано вирушили літаками до Польщі. Усім їм була надана допомога з боку влади Польщі. Водночас, як передає Польське радіо, ті поляки, які виїхали з Донбасу до Польщі самостійно, скаржаться, що не отримали підтримки від тамтешньої влади.

XS
SM
MD
LG