Доступність посилання

ТОП новини

Українські військові не здійснювали жодних обстрілів Донецька – МЗС


©Shutterstock
©Shutterstock

Міністерство закордонних справ поширило заяву, в якій запевнило, що поширене російським зовнішньополітичним відомством повідомлення про те, що українські військові начебто здійснили із важкого озброєння обстріл Донецька, не відповідає дійсності. Про це йдеться в повідомленні на сайті МЗС України.

«Українська сторона рішуче відкидає ці звинувачення та відповідально заявляє, що українські військові не здійснювали жодних обстрілів цього міста, як і будь-якого іншого населеного пункту на території окремих районів Донецької і Луганської областей. Будь-яке застосування зброї з боку підрозділів Збройних Сил України, якщо воно має місце, здійснюється виключно як вимушений крок у відповідь на збройні провокації незаконних збройних формувань, які діють на території окремих районів, в разі виникнення безпосередньої загрози життю українських військовослужбовців. Як і раніше, Україна залишається відданою безумовному й повному виконанню Мінських домовленостей та вживає з цією метою послідовних заходів», – йдеться в повідомленні.

В МЗС заявили, що свідоме «вкидання» неправдивої і провокаційної інформації розглядається українською стороною як цілеспрямовані дії, що мають на меті зірвати виконання Мінських документів від вересня 2014 та лютого 2015 років.

«Переконані, що безпідставні звинувачення російської сторони повинні стати предметом невідкладної та ретельної перевірки з боку ОБСЄ та її Спеціальної моніторингової місії в Україні», – йдеться у заяві.

Напередодні на Фейсбук-сторінці МЗС Росії з’явилось повідомлення, в якому йшлося про те, що глава відомства Сергій Лавров поінформував міністра закордонних справ Сербії Іво Дачича, що начебто підрозділи Збройних Сил України обстріляли Донецьк із важкого озброєння.

В угрупованні «ДНР», визнаному українською владою терористичним, теж заявили про буцімто обстріли українськими військовими Донецька і руйнування в результаті цього житлових будинків.

XS
SM
MD
LG