Доступність посилання

ТОП новини

У Старому Криму влада ліквідує мусульманське кладовище з похованням


Комунальні служби Старого Криму (Кіровський район) у понеділок почали розбирати паркан, встановлений на території нового мусульманського кладовища. Про це «Крим.Реаліі» повідомив голова мусульманської громади «Ватан» міста Старий Крим Расим Садрединов.

За його словами, раніше місцева влада погодила виділення цієї ділянки під кладовище.

«Тепер все відіграли назад. Є рішення прокуратури, що всі дослідження, які тут проводилися, неправильні. Нібито дозвіл на будівництво кладовища давали недержавні структури. Є рішення суду, який заборонив розширювати територію кладовища», – розповів Расим Садрединов.

Він зазначив, що контролюючі органи дійшли висновку, що нібито підгрунтові води з цієї території йдуть у річку, яка тече у водосховище. «До житлового масиву від кладовища понад 300 метрів, що відповідало нормам українського законодавства, коли виділяли землю для кладовища. За російським законодавством необхідно не менше 250 метрів – всі заходи дотримані», – говорить Садрединов.

Він вважає, що це питання «заполітизоване». «Весь час, як щось хочемо зробити, ми бачимо протидію», – додав Садрединов.

На території мусульманського кладовища вже є одне поховання. Седрединов розповідає, що комунальні служби пропонують провести перепоховання, або ж залишити могилу на цьому місці.

Голова мусульманської громади також каже, що питання з кладовищем у місті «гостро стоїть упродовж 10 років». «Вже ховати людей фактично ніде. На старому кладовищі по кутах ховають, до того ж воно теж знаходиться в охоронній зоні. Там є резервуар з водою, де взагалі не можна ховати», – повідомив Садрединов.

У якості альтернативного варіанту, каже він, влада запропонувала територію для кладовища за містом, однак ця пропозиція не влаштовує громадськість. «Там теж підтоплення бувають, підґрунтові води йдуть нагору», – відзначає Расим Садрединов.

У Духовному управлінні мусульман Криму поки не коментують цю ситуацію.

XS
SM
MD
LG