Доступність посилання

23 Листопад 2017, Київ 03:38

«Газпром» вимагає від «Нафтогазу» майже 24 мільярди доларів через суд


Російський «Газпром» подав до Стокгольмського арбітражного суду три позови на загальну суму 23 мільярди 837 мільйонів доларів. Про це йдеться у фінансовому звіті компанії «Нафтогаз» за 2014, який перевірили аудитори компанії Deloitte & Touche.

«У рамках того самого об’єднаного арбітражного провадження до компанії [Нафтогазу] був висунутий зустрічний позов від «Газпрому» на суму 4,5 мільярди доларів США за свідомо не оплачений газ за контрактом купівлі-продажу природного газу. Керівництво не може передбачити остаточний результат за цими позовами і не визнає жодних резервів із цього питання. 19 листопада 2014 року «Газпром» подав позов щодо платежу у сумі 837 мільйонів доларів США за поставку природного газу у червні 2014 року, а також позов щодо платежів у 2012-2013 роках у сумі 18,5 мільярдів доларів США за природній газ, який «Газпром» не поставив, проте компанія [Нафтогаз] начебто була зобов’язана сплатити за контрактом купівлі-продажу природного газу», – мовиться у повідомленні.

1 травня прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що «Нафтогаз» подав до Стокгольмського арбітражу позовні вимоги щодо відшкодування збитків та внесення змін у транзитний контракт із «Газпромом». Таким чином, сума позовних вимог, за словами Яценюка, перевищила 16 мільярдів доларів. Цю інформацію підтвердили і у «Нафтогазі».

У «Газпромі», своєю чергою, заявили, що сума їхніх претензій до «Нафтогазу» перевищує позовні вимоги Києва до Москви. Але російська сторона не уточнили суми претензій до «Нафтогазу».

У жовтні 2014 року компанія «Нафтогаз України» звернулася до Стокгольмського арбітражу з вимогою перегляду контракту на транзит газу з російським «Газпромом», а також компенсації у зв’язку з недостатніми обсягами прокачування.

Перед цим «Нафтогаз» подав позов щодо ціни газу на російську компанію «Газпром» до арбітражного суду у Стокгольмі.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG