Доступність посилання

ТОП новини

У Сімферополі з’явилася пам’ятна дошка Сталіну


Пам’ятну дошку Сталіну встановили 8 травня в Сімферополі представники Кримського республіканського комітету Компартії Росії. Дошку розмістили на фасаді будівлі офісу КПРФ, повідомляє проект Радіо Свобода «Крим. Реалії».

Як заявив під час відкриття перший секретар Кримської регіональної організації КПРФ Олег Соломахін, меморіальна дошка встановлена в пам’ять про прибуття Сталіна до Сімферополя для участі в Ялтинській конференції 4–11 лютого 1945 року.

Захід проходив під комуністичними прапорами.

Раніше в Криму під Ялтою, біля Лівадійського палацу, 5 лютого відбулося відкриття пам’ятника учасникам укладення Ялтинських угод 1945 року – керівникам СРСР, США і Великобританії Йосипові Сталіну, Франклінові Рузвельту і Вінстонові Черчиллю.

10-тонний бронзовий пам’ятник роботи російського скульптора-монументаліста Зураба Церетелі встановили з нагоди 70-річчя Ялтинської конференції.

Національний лідер кримських татар, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв назвав провокацією встановлення в Ялті цього пам’ятника.

XS
SM
MD
LG