Доступність посилання

25 Травень 2017, Київ 15:50
Новини | Міжнародні

Чеські активісти критикують Земана за візит до Москви, президент відповідає образами


Близько півтора десятка людей протестували у Празі проти візиту президента Чехії Мілоша Земана до Росії на святкування російського Дня перемоги в Москві.

Активісти з прапорами Чехії і НАТО, а також України й транспарантами проти президента Росії Володимира Путіна розташувалися вздовж дороги на військовий аеродром Кбели на околиці Праги, де базується урядовий авіазагін. За їхніми словами, до самого аеропорту з транспарантами їх не пустила поліція.

Один із активістів Отакар Ван Ґемунд заявив: «Земан має відлетіти до Росії, щоб зустрітися з Путіним. Ми проти цього. Він руйнує репутацію Чехії у світі – тим, що підтримує Путіна. Ми вважаємо, що Земан не повинен туди їхати, як і переважна більшість європейських демократичних голів держав та політиків, які бойкотують святкування 9 травня у Росії. Тому що Путін — агресор. У світі та в Україні».

На плакатах інших активістів були написи: «9 травня – це сталінська фікція», «8 травня – початок свободи, 9 травня – початок нового тоталітаризму».

Сам Мілош Земан у коментарі Радіо Свобода перед відльотом до Москви назвав активістів, які проводжали його з плакатами, «людьми з низьким інтелектом».

Він також заявив, що знає про листа чеських акторів, де вони пропонують «подарувати» Земана Путіну «як шанобливий дар із рук чеського народу». «На жаль, більшість із них є невідомими людьми. Жодних імен. І ви маєте розуміти, що це просто люди без імен намагаються влаштувати виставу, щоб їх помітили», – заявив чеський президент, відомий своїми проросійськими поглядами.

Під час зустрічі з Путіним, сказав Земан, він збирається обговорювати фінансові претензії Чехії до Росії – зокрема, тільки в одній такій справі, з однією з електростанцій, за словами президента Чехії, росіяни винні чехам 5 мільярдів чеських крон (понад 200 мільйонів доларів США).

До Москви президент Чехії відлетів разом із кількома ветеранами Другої світової війни, які визволяли Прагу.

У суботу, 9 травня, він візьме участь у низці урочистостей у столиці Росії. Але, як заявляли в апараті Мілоша Земана, він не буде присутній на військовому параді на Красній площі, який критики вважають символом новітнього російського мілітаризму.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG