Доступність посилання

ТОП новини

Єврогрупа схвалює поступ Греції, але хоче від Афін більше зусиль


(ілюстраційне фото)

Міністри фінансів країн, що входять до зони обігу спільної валюти євро, заявили, що Греція досягла поступу в переговорах із кредиторами, але для того, щоб досягти домовленості з ними, потрібно більше зусиль із боку Афін і більше часу.

19 міністрів розглянули питання Греції на зустрічі в понеділок, 11 травня, в той час, як Афіни намагаються швидко досягти домовленості з кредиторами про умови надання позик, без якої країні вже через кілька тижнів загрожує дефолт і ймовірне виключення з зони євро.

Уряд Греції, на чолі з радикальною лівою партією і з участю радикальних правих, має домовитися про отримання позики на 7 мільярдів 200 мільйонів євро.

Уже й раніше були побоювання, що Греція може опинитися у стані дефолту щодо зобов’язання сплатити Міжнародному валютному фондові чергову виплату на погашення кредиту, але Міністерство фінансів країни повідомило 11 травня, що Афіни вже почали сплачувати належну суму в 750 мільйонів євро на день раніше від останнього терміну.

Нині чинні умови надання Греції фінансової допомоги від Європейського союзу, Європейського центрального банку і Міжнародного валютного фонду загалом на 240 мільярдів євро, покликані врятувати країну від дефолту. Водночас позичальники вимагають від Афін суворих заходів заощадження і радикальних економічних реформ, від яких прагне відмовитися нинішній популістський уряд.

XS
SM
MD
LG