Доступність посилання

23 Жовтень 2017, Київ 02:23

Єврогрупа схвалює поступ Греції, але хоче від Афін більше зусиль


(ілюстраційне фото)

Міністри фінансів країн, що входять до зони обігу спільної валюти євро, заявили, що Греція досягла поступу в переговорах із кредиторами, але для того, щоб досягти домовленості з ними, потрібно більше зусиль із боку Афін і більше часу.

19 міністрів розглянули питання Греції на зустрічі в понеділок, 11 травня, в той час, як Афіни намагаються швидко досягти домовленості з кредиторами про умови надання позик, без якої країні вже через кілька тижнів загрожує дефолт і ймовірне виключення з зони євро.

Уряд Греції, на чолі з радикальною лівою партією і з участю радикальних правих, має домовитися про отримання позики на 7 мільярдів 200 мільйонів євро.

Уже й раніше були побоювання, що Греція може опинитися у стані дефолту щодо зобов’язання сплатити Міжнародному валютному фондові чергову виплату на погашення кредиту, але Міністерство фінансів країни повідомило 11 травня, що Афіни вже почали сплачувати належну суму в 750 мільйонів євро на день раніше від останнього терміну.

Нині чинні умови надання Греції фінансової допомоги від Європейського союзу, Європейського центрального банку і Міжнародного валютного фонду загалом на 240 мільярдів євро, покликані врятувати країну від дефолту. Водночас позичальники вимагають від Афін суворих заходів заощадження і радикальних економічних реформ, від яких прагне відмовитися нинішній популістський уряд.

XS
SM
MD
LG