Доступність посилання

ТОП новини

Коаліція домовилася розглянути кадрові питання у вівторок – Ляшко


Ілюстартивне фото
Ілюстартивне фото

У коаліції домовилися, що кадрові питання щодо призначення керівників Фонду держмайна, Антимонопольного комітету, а також членів Вищої ради юстиції буде розглянуто наступного вівторка, заявляє лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко.

«Домовилися про те, що у вівторок голосуватимемо всі кадрові питання– і голову Фонду держмайна, і Антимонопольного комітету, іВищої ради юстиції, і голову Рахункової палати та інші кадрові питання», – заявив Ляшко.

У порядку денному роботи Ради на четвер стояло питання призначення членів Вищої ради юстиції за квотою парламенту.

Вища рада юстиції не працює з квітня минулого року. Вища рада юстиції складається з двадцяти членів. Верховна Рада, президент, з’їзд суддів України, з’їзд адвокатів та з’їзд представників юридичних вишів призначають до ради юстиції по три члени, а також всеукраїнська конференція працівників прокуратури – двох членів Вищої ради юстиції.

До складу Вищої ради юстиції також входять за посадою голова Верховного Суду, міністр юстиції і Генпрокурор.

У квітні з’їзд представників юридичних вишів призначив двох членів Вищої ради юстиції, на всеукраїнській конференції працівників прокуратури обрали членів ради, також з’їзд адвокатів та президент вже обрали своїх представників.

Однією з функцій Вищої ради юстиції є внесення подання президенту про призначення суддів на посади або про звільнення їх з посад, а також розгляд справи і приймає рішення щодо порушення суддями і прокурорами вимог щодо несумісності.

Посада голови Антимонопольного комітету залишається вакантною більше року, а Фонду держмайна – понад десять місяців. Наприкінці квітня Рада планувала розглянути кандидатури голів Фонду державного майна та Антимонопольного комітету, проте ці посади залишаються бути вакантними.

XS
SM
MD
LG