Доступність посилання

ТОП новини

В Азербайджані журналістці Ісмаїловій продовжують термін арешту


Хадіджа Ісмаїлова, архівне фото
Хадіджа Ісмаїлова, архівне фото

У столиці Азербайджану Баку Насімінський районний суд продовжив іще на три місяці термін досудового арешту журналістки Хадіджі Ісмаїлової, яка співпрацює з Радіо Свобода і відома низкою журналістських розслідувань.

Це вже третє продовження терміну арешту Ісмаїлової, яку затримали ще 5 грудня минулого, 2014 року. Тоді її звинуватили в підбурюванні до вчинення самогубства. У лютому нинішнього, 2015 року її також звинуватили в ухиленні від сплати податків, незаконній підприємницькій діяльності та зловживанні повноваженнями.

Іще на початку минулого місяця, квітня, чоловік, який звинуватив Ісмаїлову в підбурюванні до самогубства, повідомив, що офіційно відкликав свою скаргу. Прокуратура досі не відреагувала на це.

Крім того, журналістку звинувачували і в наклепі і на закритому судовому засіданні присудили до сплати штрафу. У вівторок, 12 травня, суд відклав розгляд її апеляції в цій справі про наклеп на невизначений термін.

Ісмаїлова заперечує будь-яку свою провину і заявляє, що всі звинувачення політично мотивовані.

Вона одна з майже ста активістів і журналістів, які потрапили за ґрати в Азербайджані за схожих обставин із середини 2014 року.

Хадіджа Ісмаїлова відома своїми розслідуваннями, зокрема, щодо багатомільярдних тіньових бізнесових оборудок родини президента Азербайджану Ільгама Алієва.

Понад тиждень тому їй заочно вручили щорічну нагороду американського ПЕН-центру імені Барбари Ґолдсміт – нею нагороджують в’язнів сумління, які опинилися в надзвичайно складних обставинах. Як мовилося в заяві ПЕН-центру, «Хадіджа Ісмаїлова – репортер, розслідування якої викрили корупцію в найвищих ешелонах влади в Азербайджані, включно з президентом країни Ільгамом Алієвим».

Її арешт засуджують міжнародні правозахисні організації, які називають це елементом наступу на свободу слова в Азербайджані.

XS
SM
MD
LG