Доступність посилання

ТОП новини

Україна має намір купувати у Росії не більш як 50% необхідного газу – Яценюк


Арсеній Яценюк (©Shutterstock)

Україна має намір купувати у Росії не більш як 50% від необхідного обсягу країні імпортного газу, заявляють у Кабміні.

«Мінімальний баланс газу – це 50 на 50. Мінімум, який ми купуватимемо в ЄС, – це 50% газу», – сказав глава уряду Арсеній Яценюк на засіданні Верховної Ради.

За словами прем’єр-міністра, Україна не збільшуватиме закупівлі природного газу у «Газпрому» навіть в разі зниження його ціни нижче за європейську.

«Зараз нам вдалося домогтися того, що ціна російського газу для України вже нижча ніж 250 доларів. Це не ті 500, які були кілька років тому. Я розумію, що Росія хоче розкласти для нас пастки, щоб ми відмовилися від європейського газу, який іноді за ціною може бути на декілька відсотків вищим, щоб ми перейшли виключно на російський ресурс, а потім у найскладніший момент для України сказати: «Купуєте 100% газу за тією ціною, яку ми будемо вам диктувати». Ми не повторимо помилку, яку було допущено кілька років тому», – наголосив Яценюк.

Також глава уряду нагадав, що Україна вимагає від «Газпрому» в Стокгольмському арбітражі компенсації в 16 мільярдів доларів і перегляду контракту на транзит російського газу до ЄС.

1 квітня Україна підписала нову угоду на купівлю газу в Росії на другий квартал 2015 року. Ціна газу, згідно з цими домовленостями, становить 247,18 доларів за тисячу кубометрів. Це – на кілька доларів нижче від ціни, за якою Україна могла отримати паливо в реверсному режимі від європейських партнерів. У першому кварталі цього року Україна купувала російський газ по 329 доларів.

Від 1 квітня перестав діяти так званий «зимовий пакет» домовленостей про постачання газу між «Нафтогазом» і «Газпромом», які були досягнуті минулої осені у тристоронньому форматі, з участю Єврокомісії.

Україна від минулого року закуповує газ у Росії на умовах передоплати.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG