Доступність посилання

ТОП новини

Економіка Росії починає скорочуватися, але там сподіваються на краще


Федеральна служба державної статистики Росії повідомила, що, за попередніми даними, валовий внутрішній продукт країни за перший квартал нинішнього, 2015 року скоротився на 1,9 відсотка порівняно з таким же періодом попереднього року.

Це перше скорочення обсягу російської економіки за майже шість років після різкого зниження цін на нафту і найгіршої кризи російського рубля від 1998 року.

Іще в попередньому кварталі, наприкінці 2014 року, російська економіка засвідчила незначне зростання, на 0,4 відсотка.

Офіційний урядовий прогноз у Росії на нинішній рік передбачає скорочення економіки на 3 відсотки до кінця року. Але тепер урядовці заявляють, що той прогноз був надміру песимістичний.

Центральний банк Росії цього тижня вперше від червня минулого, 2014 року почав продавати рублі і скуповувати валюту, щоб поповнити валютні резерви. Це вважають сигналом упевненості в добрих перспективах російської економіки.

Останнім часом ціни на нафту знову дещо зросли, рубль відновив чималу частку втраченої було вартості, а оголошене, хоч і не дотримане, припинення вогню на сході України практично виключило наразі можливість подальшого нарощування західних санкцій проти Росії.

XS
SM
MD
LG