Доступність посилання

17 Грудень 2017, Київ 09:03

Окупанти знову не дають вшанувати пам’ять жертв депортації – Джемілєв


Як і минулого року, окупаційна російська влада не дозволяє кримським татарам провести власні акції з нагоди річниці депортації кримськотатарського народу. Натомість подекуди їм пропонують приєднатися до акцій, організованих окупаційною владою, але це є неприйнятним для кримськотатарських патріотів. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів національний лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

«Як мені стало відомо, вже прокурор Криму зробила попередження заступнику голови Меджлісу Наріману Джелялу про те, що 18 травня збори людей є неприпустимими», − каже він.

За словами Мустафи Джемілєва, можливо попри заборону багато людей все одно вийдуть вшанувати жертв депортації. Але за таких передумов можливі провокації.

«Якщо, скажімо, запустять людину з російським прапором у місця масового скупчення людей – тут вже не обійтися без сутичок», − зазначає він.

16 травня 2014 року так званий «прем’єр-міністр» окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов підписав розпорядження про заборону масових заходів на території півострова до 6 червня «у зв’язку з напруженою обстановкою на південному сході України».

За наказом керівництва СРСР, 18 травня 1944 року кримськотатарське населення примусово виселили з півострова.

XS
SM
MD
LG